آخرین وضعیت روند ساخت آزادراه تهران – شمال – اخبار و مطالب خودرو

خبرگزاری ایلنا: مدیرپروژه آزادراه تهران-شمال از حفاری ۶ هزار متر و لاینینگ چهار هزار و ۳۰۰ متر تونل شرقی البرز خبر داد و گفت: این تونل به طول ۶ هزار و ۴۰۰ متر به عنوان بزرگ‌ترین تونل راهی کشور با پیشرفت فیزیکی ۵۹
سید بهلول حسینی ضمن اعلام این خبر افزود: عملیات اجرایی منطقه دو آزادراه تهران-شمال به طول ۲۲ کیلومتر در  اواخر خردادماه سال جاری با حضور معاون اول رئیس‌جمهور آغاز شد که توسط چهار پیمانکار ایرانی و در قطعات چهارگانه در حال احداث است.

حسینی ضمن تاکید بر حجم سنگین عملیات اجرایی در این منطقه اظهار داشت: در منطقه دو این آزادراه ۲۸ دستگاه پل رفت و برگشت به طول حدود دو هزار و ۹۰۰ و ۴۲ دستگاه تونل به طول حدود ۱۳ هزار و ۵۰۰ متر وجود دارد.

وی ادامه داد: تونل البرز به طول شش هزار و ۴۰۰ متر در منطقه دو این آزادراه قرار دارد که عملیات اجرایی آن تقریبا از سال ۹۰ توسط دو پیمانکار ایرانی و با پیشرفت فیزیکی ۵۹.۵ درصد در حال انجام است که تا کنون حفاری ۶ هزار متر و لاینینگ چهار هزار و ۳۰۰ متر بخش شرقی آن انجام شده است. حفاری تونل غربی البرز نیز مقرر شده تا با استفاده از دستگاه مکانیزه (TBM) صورت گیرد.

حسینی یادآور شد: تونل البرز بزرگ‌ترین تونل راهی کشور است که عملیات اجرایی آن با حضور ۴۲۷ نیروی انسانی و ۱۳۰ دستگاه ماشین‌آلات در حال انجام است.

مدیر پروژه آزادراه تهران-شمال پیشرفت فیزیکی منطقه دو این آزادراه را ۲۰ درصد عنوان و اضافه کرد: عملیات اجرایی در این منطقه با حضور ۷۲۸ نفر نیروی انسانی و ۴۶۸ دستگاه ماشین‌آلات در حال انجام است.

خبرگزاری ایلنا: مدیرپروژه آزادراه تهران-شمال از حفاری ۶ هزار متر و لاینینگ چهار هزار و ۳۰۰ متر تونل شرقی البرز خبر داد و گفت: این تونل به طول ۶ هزار و ۴۰۰ متر به عنوان بزرگ‌ترین تونل راهی کشور با پیشرفت فیزیکی ۵۹.۵ درصد توسط دو پیمانکار ایرانی در حال احداث است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *