ثبت ۱۵ میلیون بازدید نوروزی از اماکن متبرکه – اخبار و مطالب خودرو

خبرگزاری فارس: حجت الاسلام و المسلمین سید محمد کاظم موسوی متقی مدیرکل فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه از اجرای موفق طرح آرامش بهاری ویژه ایام نوروز و استقبال گسترده مردم از برنامه‌های این طرح ملی در سطح کشور خبر داد و گفت: این طرح نوروزی با آماده سازی 2700 امامزاده و بقعه متبرکه دارای امکانات از 27 اسفند ماه تاکنون، میزبان زائران، گردشگران و مسافران نوروزی است
موسوی متقی ادامه داد: اجرای ویژه برنامه تحویل سال نو، برپایی سفره‌های هفت‌سین، پخش پیام نوروزی مقام معظم رهبری در بقاع متبرکه، برپایی خیمه‌های معرفت شامل غرفه‌های کودک و نوجوان، حجاب و عفاف، قرآن بخوانید و جایزه بگیرید، مشاوره و پاسخگویی به مسائل شرعی و خانوادگی وبرپایی نمایشگاه‌های فرهنگی و غرفه چند رسانه‌ای و … از جمله برنامه‌های فرهنگی طرح آرامش بهاری است.

در این طرح بیش از 30 هزار نفر از همکاران سازمان اوقاف، اعضای هیات امنا، متولیان، خدام افتخاری و مدیران مراکز فرهنگی و مبلغان به خدمات رسانی زوار و گردشگران مشغول به کار هستند.

مسئول ستاد مرکزی طرح آرامش بهاری با بیان اینکه هدف از اجرای این طرح تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی و گردشگری است تصریح کرد: بر اساس آخرین آمار ثبت شده در سامانه جامع مدیریت اطلاعات موقوفات و بقاع متبرکه کشور از ابتدای ایام تعطیلات نوروز امسال تاکنون بیش از 15 میلیون نفر بار زائر و گردشگر و مسافر از اقصی نقاط کشور به زیارت و بازدید امامزادگان و اماکن متبرکه رفته‌اند که از این تعداد بیش از 2 میلیون و 500 هزار نفر هم تا 11 فروردین ماه از خدمات اسکان ارائه شده در زائر سراها‌، کمپ‌های موقت و حسینیه‌ها و سایر اماکن اقامتی بقاع متبرکه بهره‌مند شده اند.

طرح آرامش بهاری از 27 اسفند سال 96 تا 13 فروردین 97 در 2 بخش برنامه‌های فرهنگی- معرفتی و خدمات اجتماعی در 2700 بقعه متبرکه و امامزادگان سراسر کشور در حال اجرا است.

وی ضمن قدردانی از تلاش گسترده خادمان و متولیان بقاع متبرکه، با ارائه گزارشی از روند اجرای برنامه‌های نوروزی اوقاف در جوار اماکن متبرکه اظهار داشت: سازمان اوقاف و امور خیریه با اجرای ویژه برنامه ملی طرح نوروزی آرامش بهاری یکی از دستگاه‌های فرهنگی فعال در ایام نوروز است که ظرفیت و امکانات لازم را برای جذب و استقبال از مسافران نوروزی وارائه خدمات گوناگون فرهنگی، اجتماعی و اقامتی واسکان فراهم کرده است.

به گفته مدیر کل فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه بیشترین آمار اسکان زائران و مسافران نوروزی متعلق به استان‌های اصفهان، خراسان رضوی، فارس و گلستان است. وی تصریح کرد: این در حالی است که هنوز آمار کامل و نهایی حضور و اسکان زائران و گردشگران نوروزی در بقاع متبرکه به جهت تراکم و حجم بالای کاری در سامانه جامع مد‌یریت موقوفات و بقاع متبرکه به ثبت نرسیده است.

خبرگزاری فارس: حجت الاسلام و المسلمین سید محمد کاظم موسوی متقی مدیرکل فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه از اجرای موفق طرح آرامش بهاری ویژه ایام نوروز و استقبال گسترده مردم از برنامه‌های این طرح ملی در سطح کشور خبر داد و گفت: این طرح نوروزی با آماده سازی 2700 امامزاده و بقعه متبرکه دارای امکانات از 27 اسفند ماه تاکنون، میزبان زائران، گردشگران و مسافران نوروزی است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *