یازدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی کلید خورد – اخبار و مطالب خودرو

خبرگزاری مهر: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان عصر سه شنبه در آیین آغاز بکار یازدهمین جشنواره موسیقی نواحی در محل میدان تاریخی گنجعلیخان کرمان با اشاره به آغاز بکار نمایشگاه هنرمند بین المللی «تونی کرگ» در کرمان گفت: امروز شاهد دو رویداد هنری و فرهنگی در استان کرمان هستیم
همزمان با آغاز بکار یازدهمین جشنواره موسیقی نواحی کرمان نقارخانه بازار وکیل کرمان پس از گذشت بیش از یک قرن بازگشایی شد.

فواد توحیدی امامزاده زید شهداد را کهن ترین مکان واقع در استان کرمان دانست که در آنجا نقاره نوازی انجام می شده است.

علیزاده محوریت یازدهمین جشنواره موسیقی نواحی را آفرینش آثار مبتنی بر موسیقی حماسی ذکر و تصریح کرد: این جشنواره در ۱۱ شهرستان استان کرمان برگزار می شود.

یازدهمین دوره جشنواره موسیقی نواحی ایران ۱۱ تا ۱۴ اردیبهشت‌ماه جاری در کرمان برگزار می‌شود.

محمدرضا علیزاده با اشاره به اینکه همزمان با برگزاری جشنواره موسیقی نواحی نقاره خانه بازار کرمان بازگشایی شد، گفت: بیش از یک قرن از این نقاره ‌خانه استفاده نشده است.

دبیر پژوهشی جشنواره موسیقی نواحی ایران هم در این آیین با اشاره به اینکه پیشینه نقاره نوازی در کرمان گفت: این هنر ریشه در تاریخ ایران دارد.

وی موسیقی نواحی را از منابع مهم تاریخ شفاهی و برگرفته از فرهنگ و هنر مردم ایران دانست و افزود: ایجاد فضای شاد در کرمان، ترغیب و تشویق هنرمندان موسیقی نواحی، ایجاد فضای مناسب برای عرضه آثار خلق شده و حفظ، احیا و گسترش موسیقی نواحی مختلف ایران از جمله اهداف از برگزاری جشنواره موسیقی نواحی است.

وی یادآور شد: در طول برگزاری جشنواره گروه های مختلف هنرمندان از ساعت ۲۰ تا ۲۲ در پارک مادر اجرای عمومی خواهند داشت.

خبرگزاری مهر: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان عصر سه شنبه در آیین آغاز بکار یازدهمین جشنواره موسیقی نواحی در محل میدان تاریخی گنجعلیخان کرمان با اشاره به آغاز بکار نمایشگاه هنرمند بین المللی «تونی کرگ» در کرمان گفت: امروز شاهد دو رویداد هنری و فرهنگی در استان کرمان هستیم.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *